Kuidas valida kööki segisti?

Segisti koos valamuga on köögis kesksel kohal, sest väga suure osa toimingutest teeme just neid kasutades. Seepärast peab segisti olema vastupidav ja igati käepärane. Kuna segisti on ka nähtaval kohal, pole vähem tähtis selle väljanägemine.

Disain ja värv

Lähtuda tuleks nii köögi interjöörist kui ka segisti vahetus läheduses ole­vast valamust. Väga modernse disainiga segis­tite kõrval on müügil ka antiikse ilmega tooted. Paljudel juhtudel on võimalik valida valamuga sama värvi segisti.

Suurus

Kõrge segisti on hea sellepärast, et selle alla mahuvad lihtsamini kõrged potid ja suured esemed. Teisalt tuleb pidada silmas, et kõrge segisti võib suure surve korral ka roh­kem pritsida. Roostevabast terasest valamule kõrget segistit ei soovitata, sest see suuren­dab segisti kõikumist.

Vee säästmine

Tihti tahetakse vett säästa nii, et asendatakse segisti esialgne ae­raator vähem vett läbilaskva aeraatoriga.

Tege­likult pole see hea lahendus, sest sel juhul tuleb anumat veega täites mõttetult kaua oodata. Parem lahendus on valida kohe vett säästva tööosaga segisti. Selle kangi avamisel tuleb läbi 50% vett ja kangi edasisel avamisel juba 100%.

Funktsionaalsus

Väljatõmmatava voo­likuga segisti võimaldab täita anuma väljaspool valamukaussi, samuti saab lihtsa vaevaga lo­putada suuremaid esemeid, nagu potte ja ahju­plaate.

Eriti sobib selline segisti suure valamu­ga, millel on nõrutuspind.

Erilahendused

Uue tootena pakub Fran­ke keeva vee segistit Mondial, millest on võima­lik saada tavalise kraanivee kõrval nii filtreeritud külma vett kui ka 100-kraadist keevat vett.

Selle segisti omaniku jaoks muutub veekeetja tarbe­tuks ning keev vesi on talle näiteks tee ja puljon­gi valmistamiseks alati kohe kättesaadav.